FAQ


Uvažujete o koupi Homido VR Headset, ale stále Vám chybí odpovědi na důležité otázky? Níže naleznete své odpovědi:


1S KTERÝMI TELEFONY JE HOMIDO V2 KOMPATIBILNÍ?
Nespornou výhodou brýlí Homido V2je jejich kompatibilita se širokým spektrem telefonů. Brýle nejsou vázány na konkrétní značku smartphonu a jsou kompatibilní s většinou nových smartphonů s velikostí displaye nad 4". Pro lepší přehled jsme pro Vás připravili seznam kompatibilních smartphonů.
2S JAKÝMI VR APLIKACEMI JE HOMIDO KOMPATIBILNÍ?
Homido V2 je kompatibilní se všemi aplikacemi pro mobilní VR jenž jsou dostupné na Google Play a AppStore. Vyzkoušejte přehledný katalog aplikací pro VR - Homido Center?
3PROČ HOMIDO V2?
Brýle Homido V2 jsou jedny z nejkvalitnějších zařízení pro mobilní virtuální realitu ve střední cenové hladině. FOV 110°, HD PMMA vysoce kvalitní čočky, nastavitelné horizontální rozteče čoček, nastavitelné ohnisko čoček, kvalitní náhlavní pásy, odolný ABS plast, jednoduché vložení a vyjmutí telefonu, bohaté příslušenství jenž je součástí balení, Homido Center, super cena - to jsou vlastnosti, kterých nedosahují zařízení ani ve vyšších cenových hladinách od renomovaných výrobců.
4OBSAHUJE HOMIDO V2 OVLÁDACÍ PRVKY
Ano! Homido V2 nově obsahuje mechanicko-konduktivní tlačítko, které slouží pro ovládání většiny mobilních VR aplikací na bázi Google Cardboard (Google Cardboard SDK). Tudíž odpadá nutnost dokupovat jakýkoliv externí bluetooth ovladač. Další výhodou tohoto řešení je kompatibilita tohoto řešení, jenž dosahuje téměř 100 % se všemi smartphony s kapacitními displayi.
5VADÍ POUŽÍVÁNÍ HOMIDO DIOPTRICKÉ BRÝLE?
Díky důmyslné konstrukci jenž počítá s používáním dioptrických brýlí, není vzhledem k šířce headsetu samotného, dioptrické brýle sundávat. Používání Homido V2 je tak nyní ještě pohodlnější!
6CO JE TO FOV
FOV neboli "Field Of View" je parametr, se kterým se jistě setkáváte v každé souvislosti s VR. Tento parametr, vyjádřený ve stupních (°) určuje, jakých pozorovacích úhlů jsou dané brýle schopny dosáhnout. To v praxi znamená, že čím větší FOV tím lépe. FOV je však docela relativním pojmem, jelikož v případě použití menších telefonů s menším rozlišením dosáhnete paradoxně lepších výsledků u menšího FOV. Dnes již standardní hodnota FOV je > 90°. Špičkové přístroje jsou schopny dosáhnout FOV 110° a více, např. Oculus Rift nebo Vrizzmo Volt a samozřejmě Homido V2.
7DÁ SE VYJMOUT PĚNOVÝ VÝHLED BRÝLÍ?
Ano! A to velmi jednoduše. Pěnový výhled je připevněn na brýlích pomocí suchých zipů. Tudíž jeho sundání a opětovné nasazení je záležitostí několika málo sekund. V případě, že se rozhodnete pěnový výhled oprat, mějte prosím na paměti, že: - nepoužívejte změkčovadla, škroby a aviváže - nepoužívejte bělidla - nepoužívejte automatické pračky - perte ve vlažné vodě s maximální teplotou do 30° - nepoužívejte sušičky
8NEVYPADNE Z HOMIDO MŮJ TELEFON?
Vývojaři Homido VR Headsetu samozřejmě mysleli i na Vaše miláčky, tudíž je uchycení telefonu do klipu, umístěného v průhledném krytu, nejen jednoduché a rychlé, ale i bezpečné. Klip má dostatečnou přítlačnou sílu a vůli. To samé platí i o systému zacvaknutí průhledného krytu, jenž pracuje na bázi neodymiových magnetů. Takže ani ty nejtenčí telefony nemusí mít strach. (Platí pro telefony nad 4").
9K ČEMU MOHU HOMIDO POUŽÍVAT?
Homido V2 jsou brýle pro mobilní virtuální realitu. To znamená, že jsou předurčeny pro výlety do virtuální reality za pomocí VR aplikací (Android / iOS). Avšak nejen k tomu. Díky Homido V2 a svému mobilnímu telefonu můžete sledovat např. 360° videa a 3D filmy či klipy, které jsou dostupné na YouTube, GoPro VR, JauntVR, VRideo apod.
10CO OBSAHUJE BALENÍ HOMIDO?
Balení obsahuje: Homido V2, hadřík z mikrovlákna, nylonové pouzdro, vyměnitelný pěnový výhled, náhlavní pás, návod v češtině.
11KDE ZAKOUPÍM HOMIDO V2?
Homido V2 je nyní dostupné u všech dobrých prodejců elektro a mobilních telefonů. Prohlédněte si seznam prodejců.
12JE K DOSTÁNÍ I ORIGIÁLNÍ HOMIDO BLUETOOTH GAMEPAD?
Vzhledem k nízké podpoře bluetooth vstupů u VR aplikací samotných se bohužel originální Homido Bluetooth Gamepad v České republice neprodává.