Vydejte se za hranici všedních zážitků!


Jednoduchý systém. Nekonečno možností. Úchvatný zážitek.


Homido V2 je..


Jednoduchý systém. Nekonečno možností. Úchvatný zážitek.


Když jsme poprvé uviděli smělý projekt Palmera Luckyho a jeho Oculus Rift, byli jsme, pravděpodobně jako zbytek světa, přímo uchváceni tímto zařízením. Téměř geniální nápad s umístěním páru LCD displayů do náhlavního headsetu, společně s množstvím polohových senzorů, nás motivoval k zamyšlení: "Jak dostat virtuální realitu ke každému uživateli, aniž by si musel pořizovat vskutku nákladné zařízení?". V dnešní době téměř všichni z nás disponují poměrně kvalitním LCD/OLED displayem v podobě mobilního telefonu. A co více - novější telefony disponují téměř identickými polohovacími senzory jako zmíněný Oclulus Rift. Jediné co bránilo proniknutí do virtuální reality pomocí mobilního telefonu bylo zařízení, které bude mít ty správné čočky a bude nositelné na hlavě. Po několika bezesných nocích a nespočtu vydatných káv, po poměrně velké inspiraci projektem Google Cardboard a po úmorném testovaní všech dostupných možností a technologií vznikají brýle pro virtuální realitu Homido V2 - svého času první brýle, které dokázaly zobrazit virtuální realitu pomocí mobilního telefonu.


Pronikněte do světa virtuální reality díky brýlím Homido V2 společně s Vašim mobilním telefonem.

Virtuální realita ve vašem telefonu


Začít s virtuální realitou je jednoduché a rychlé. Spusťte specializovanou aplikaci pro mobilní virtuální realitu - většina těchto aplikací je zdarma. Zasuňte Váš telefon do brýlí Homido V2, nastavte si jej k Vašemu maximálnímu pohodlí a oddejte se objevování virtuální reality. A aby Váše první cesta do virtuální reality byla co možná nejsnazší, vyvinuli jsme pro Vás aplikace Homido Center a Homido Player. Díky těmto aplikacím budete mít k dispozici ty nejlepší a nejaktuálnější dostupné aplikace či videa pro virtuální realitu.


Brýle Homido V2 jsou kompatibilní s širokou škálou mobilních telefonů a nejsou omezeny na konkrétní značku. Před samotnou koupí brýlí Homido V2 mějte prosím na paměti, že ne všechny typy mobilních telefonů dokáží virtuální realitu zobrazit a obstarat dle Vašeho očekávání. Hlavním, a tím nejdůležitějším parametrem, kterým by měl Váš telefon disponovat je samotný výkon telefonu. Virtuální realita je založena na co možná nejvěrohodnějším zobrazování prostoru generovaného pomocí procesoru popř. grafického akcelerátoru. Pokud však tyto komponenty svým výkonem nedokáží tento prostor generovat a vykreslovat dostatečně rychle v návaznosti na změnu polohy hlavy, bude Váš zážitek velmi omezený. Dalším důležitým faktorem je kvalita polohových senzorů, konkrétně GYROSKOP, MAGNETOMETR a AKCELEROMETR v telefonu. Tyto komponenty snímají přesnou polohu telefonu a v případě absence těchto komponent je nutné počítat s velice omezeným zážitkem z virtuální reality (většina novějších telefonů, i v nižších cenových kategoriích, mají tyto senzory integorovány v poměrně dobré kvalitě). Pokud si nejste jistí, zda-li je Váš telefon vhodný pro brýle Homido V2, navštivte sekci Seznam kompatibilních telefonů


Aplikace pro virtuální realitu a obsah


3D video, virtuální prohlídky, FPS akční trháky, 360° videa, přímé přenosy ze sportovních utkání ve virtuální realitě - to je jen krátký výčet toho co můžete pomocí svého mobilního telefonu a brýlí Homido V2 zažít. Každý den přibývá spousta dalších skvělých aplikací pro virtuální realitu. Všechny tyto aplikace jsou kompatibilní s brýlemi Homido V2 a nejsou omezeny na konkrétní typ telefonu. Takže stačí spustit, zasunout a vydat se na cestu do virtuálních světů!

 

Jakýkoliv 3D obsah


Díky sofistikovaným aplikacím a dostupnému obsahu si můžete pustit svůj oblíbený film ve 3D formátu, aniž by jste museli vlastnit 3D televizi. Stačí si tento film překonvertovat do správného formátu, pustit přes specializovanou aplikaci a zasunout telefon do brýlí Homido V2!
Nyní NOVĚ! Hrajte své oblíbené hry pro desktop přímo v brýlích Homido V2! Díky specializované aplikaci pro zrcadlení obrazu obrazovky monitoru nemusíte již déle čekat na příchod drahých brýlí pro virtuální realitu. Akční trháky jako GTA V, Assassin´s Creed, Call Of Duty jsou jen špičkou ledovce výčtu her jenž si můžete díky zrcadlení obrazovky zahrát ve virtuální realitě již dnes.

Více o zrcadleníNepřehlédněte! Známé aplikace YouTube a Google Street View jsou již připraveny na zobrazení svých videí či virtuálních prohlídek ve virtuální realitě. Prozkoumejte zajímavá místa nebo si pusťte 360° video z podmořského výletu za žraloky z pohodlí svého domova!

Objevujte nové světy


Možností, jak používat brýle Homido V2 je nespočet. Vždy se jedná o zobrazení jakéhokoliv obsahu v tzv. formátu SBS (Side by Side) tj. zobrazení obsahu pro levé i pravé oko zvlášť tak, aby bylo dosaženo stereoskopického efektu nebo-li hloubky obrazu. Nikdy nelze říci, že by jakýkoliv obsah, ať už se jedná o video, 360° video, hru či jinou aplikaci pro VR, byl vytvořen na míru konkrétnímu typu brýlí. Proto Homido V2 zřídka kdy končí zasunuté v šuplíku nebo zapomenuté ve sklepních prostorách. Brýle Homido V2 jsou díky své univerzálnosti a své špičkové kvalitě předurčeny pro každodennímu objevování stále nového 3D obsahu jenž v nich lze zobrazit.


Máte zajímavý tip na ještě zajímavější aplikaci?

Podělte s ostatními uživateli a napište nám! Pokud Váš tip zveřejníme, jistě Vás nemine malý dárek přímo výrobce brýlí Homido!