Nosíte dioptrické brýle?

Nosíte dioptrické brýle?


Nevadí! V Homido jsme mysleli i na Vás.


Přispůsobení Homido
pro dioptrické brýle je jednoduché a rychlé


V dnešní době, kdy se počet uživatelů dioptrických brýlí stále zvyšuje, jsme tento fakt při navrhování brýlí Homido nemohli nechat bez reakce. Proto brýle Homido obsahují v základním balení speciální výměnné kónické redukce, které zabezpečí špičkový zážitek z virtuální reality i pro uživatele dioptrických brýlí či kontaktních čoček. Výměna kónických násad je rychlá a jednoduchá. Jste připraveni? Jdeme na to!


Vyjměte čočky z gumových obrouček


Prvním krokem by mělo být vyjmutí speciálního hadříku z mikrovlákna z obalu (součástí balení). Tento hadřík i když je primárně určen pro čištění čoček tak velice dobře poslouží jako bariéra mezi prsty a mezi čočkami. Pokud máte hadřík pevně ve své ruce můžeme se pustit do této jednoduché operace:

1. Zmáčkněte gumovou obroučku kolem čoček a pomalu s ní otáčejte ve směru hodinových ručiček - nepoužívejte v žádném případě hrubou sílu. Čočky po chvíli vyklouznou společně s gumovou obroučkou samy

2. Položte gumovou obroučku na čistý a hladký podklad (textilie) a opatrně vyjměte z obroučky, opět za pomocí hadříku z mikrovlákna, čočku

3. Čočku pomocí hadříku očistěte od případných nečistot a položte opět na rovný a hladký povrch (textilie)

4. Tento postup opakujte i při vyjmutí čočky druhé

Vyměňte kónické redukce


Nyní přišel čas na nasazení čoček do těch správných kónických redukcí. A jak zvolit ty správné? Kratší kónické redukce jsou určeny pro krátkozraké, delší pro dalekozraké. Základem pro nasazení bude opět hadřík z mikrovlákna a trocha manuální zručnosti:

1. Chytněte čočku do hadříku z mikrovlákna a umístěte ji do užšího okraje zvolené kónické redukce. Správné umístění čočky poznáte tak, že uslyšíte (ucítíte) malé cvaknutí. Čočku umisťujte vždy více vypuklou stranou směrem k displayi telefonu tzn. směrem dovnitř konické redukce

2. Přesvědčte se, že čočka je umístěna správně, drží, nevypadává a není umístěná nakřivo.

3. Tento postup opakujte i s druhou čočkou

Nasaďte zpět kónické redukce


Naše společná operace výměny kónických redukcí je téměř u zdárného konce. Posledním krokem je nasazení vyměněných kónických redukcí zpět do brýlí Homido:

1. Opět mějte po ruce hadřík z mikrovlákna

2. Chytněte vyměněný komplet kónické redukce s čočkou velmi opatrně do hadříku z mikrovlákna

3. Nasaďte kónickou redukci jejím širším okrajem na otvor pro čočky

4. Slabým tlakem a pomalým otáčením ve směru hodinových ručiček nasaďte kónickou redukci do brýlí

5. Tento postup opakujte i s druhou kónickou redukcí

6. A je hotovo!


Nastavte své Homido


Po úspěšné výměně kónických redukcí je nutné Homido opět nastavit pro maximální zážitek z virtuální reality. Spusťte na svém telefonu jakoukoliv aplikaci pro VR a vložte telefon do brýlí Homido. Telefon vertikálně a horizontálně vycentrujte. Teď je nutné nastavit především vertikální rozteč čoček pomocí kolečka na horní straně brýlí tj. točte kolečkem do té doby dokud se obrazy nespojí v jeden homogení obraz. Pokud je obraz stále nebo není dokonale ostrý - nastavte fokální vzdálenost čoček pomocí dvou aretačních šroubů po bocích brýlí Homido. Točte aretačními šrouby zároveň do té doby dokud obraz displaye mobilního telefonu nebude dokonale ostrý.

Oddejte se virtuální realitě!


Věříme, že výměna čoček proběhla rychle a bez větších potíží. Pokud máte stále problémy s např. neostrým obrazem či úplně rozmazaným obrazem i po výměně kónických redukcí napište nám na:

podpora@homido.cz

A určitě najdeme řešení jak se s dioptriemi poprat!