Zrcadlení her z PC do Homido

Zrcadlení her z PC do brýlí Homido


Nečekejte na nástup drahých brýlí pro VR. Hrajte GTA 5, FarCry 4 nebo Assassin´s Creed ve formě virtuální reality již dnes!


Než se pustíte do zrcadlení


Ještě než začnete s napojováním brýlí k Vašemu stolnímu počítači ujistěte se, že zařízení, které chcete použít splňuje technické požadavky na zrcadlení PC her ve formě virtuální reality. Základním předpokladem pro bezproblémovou funkčnost a úspěšné propojení mobilního telefonu a Vašeho PC je použití 5 GHz Wi-Fi sítě. To znamená, že Wi-Fi router musí vysílat na této frekvenci a mobilní telefon ji musí umět přijímat. Jen tak si zajistíte co nejmenší odezvu obou zařízení a budete si moct vychutnávat virtuální realitu plnými doušky zcela nerušeně.


Několik možností jak stramovat


V dnešní době již existuje několik možností, jak streamovat hry ze systému Windows z PC do mobilního telefonu.
Mezi nejpoužívanější aplikace pro online streaming patří například:

Trinus VR - kompatibilní s AMD / Nvidia, vhodné pro mobilní operační systém Android
Trinus RV ¨Gamestream¨ mode - kompatibilní pouze s AMD / Nvidia
Intugame - kompatibilní s AMD / Nvidia, vhodné pro mobilní operační systém Android


KinoVR


Aplikace Kino VR zajišťuje komunikaci mezi Vašim PC a mobilním telefonem. Aplikace podporuje rozlišení až 2560 x 1440 px při 60 fps. Přičemž doba odezvy je pod hranicí 30 ms, což se při hraní vyznačuje plynulým pohybem a tím i zážitkem z virtuální reality. Jednoduchá a rychlá instalace.

1. Instalace SERVERU pro straming


Prvním krokem pro úspěšný streaming Vašich her do brýlí Homido je instalace serveru "Kinoni Remote Desktop" na Váš počítač. Stáhněte si prosím Kinoni Remote Desktop.
Po stažení instalačního souboru nainstalujte Kinoni Remote Desktop do svého počítače. Jakmile bude instalace úspěšně dokončena, restartujte prosím svůj počítač.

2. Instalace klienta


Dalším krokem je instalace klienta nebo-li aplikace pro příjem stramingu do Vašeho telefonu. Aplikaci stáhnete jednoduše naskenováním QR kódu. Naskenujte prosím tedy QR kód dle OS ve vašem mobilním telefonu a nainstalujte aplikaci KinoVR.
Pokud si prohlížíte tento návod na svém mobilním telefonu použijte prosím odkazy pro stažení níže:
KinoVR pro iOS nebo KinoVR pro Android

3. Nastaverní SERVERU pro streaming


Nyní následuje nejdůležitější krok pro správné nastavení streamingu do brýlí Homido a tím je nastavení serveru "Kinoni Remote Desktop" jenž máte již úspěšně nainstalován na svém počítači. Ale nebojte se, není to nic složitého - nastavení zvládne každý běžný uživatel PC. Začněme tedy spuštěním aplikace "Kinoni Remote Desktop".

Nastavte své Homido


Poté co se spustí aplikace Kinoni Remote desktop - přesuňte se do záložky "Connection"
Zkontrolujte zda-li používáte nejaktuálnější verzi Kinoni Remote Desktop - pokud je aktivní tlačítko v pravém horním rohu "Application is up to date" klikněte na něj a aktualizujte aplikaci.
V sekci "Security" nastavte své heslo pro streaming her ze svého počítače
V sekci "Server Information" vidíte název a IP adresu instalovaného serveru. Tyto informace si prosím poznačte pro pozdější použití.
Kinoni Remote Desktop nabízí vyhledání a spárování serverů pomocí účtu Google. Pro snadné spárování se prosím přihlašte pod svůj účet Google

Vyhledání her na Vašem PC


Nyní se přesuňte do záložky "Quick Launch"
Aplikace "Kimoni Remote Desktop" se nyní pokusí vyhledat všechny nainstalované hry na Vašem PC
Pokud se nic neděje klikněte na tlačítko "Scan Installed Games"
Pokud ani teď nevidíte svoji oblíbenou hru ve výpisu instalovaných her - klikněte na tlačítko "Browse" a přidejte hru manuálně. (musí se jednat o soubor .exe)

Pokročilé nastavení


V záložce "Advanced" můžete nastavit další parametry streamování
- nastavte výchozí zvukovou kartu pro streamování zvuku do Vašeho telefonu (doporučujeme ponechat "default")
- nastavte emulaci používaného gamepadu (funguje pouze pokud je gamepad správně spárován s Vašim PC)

Nastavení vlastností VR


Pod touto záložkou můžete nastavit chování streamované virtuální reality
- Nastavení parametrů "Headtracking axis mapping" slouží pro vyladění snímání polohy Vaší hlavy. Tomuto nastavení doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost, jelikož každý telefon má citlivost senzorů nastavenou rozdílně
- Funkce OpenTrack zapněte v případě, že používáte externí snímací zařízení polohy hlavy (Oclulus Rift) - V sekci "Mouse Acceleration" ponechejte zaškrtlou možnost "Disable mouse acceleration"
- "Image distance adjustment" slouží pro nastavení vzdálenosti rozestupu jednotlivých obrazů (pro levé a pravé oko), tomuto nastavení opět doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost. Pokud po nasazení brýlí s již spuštěnou streamovanou aplikací nedojde ke "spojední obrazů - je nutné nastavit větší nebo menší rozteč obou obrazů.

4. Spusťte klienta!


Pokud již máte svůj streamovací server úspěšně nastaven není nyní nic jednodušího než spustit klienta na Vašem mobilním telefonu.
Ještě před samotným spuštěním hry zkontrolujte nastavení aplikace:

- Zkontrolujte zda-li je "Virtual Reality" nastaveno na "Enabled"
- Pokud jste nastavili streamování přes Váš účet Google, přihlašte se prosím pod svůj účet Google

Oddejte se virtuální realitě!


Pevně věříme, že Vám náš návod pomohl a že si již užíváte své oblíbené hry v brýlích Homido. Pokud se Vám nastavení všech součásti pro streamování nepodařilo nebo streamování nefunguje dle Vašich představ, napište nám na:

podpora@homido.cz


Rádi Vám s nastavením pomůžeme!